Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świadkowie ujęli pijanego kierowcę

Facebook Twitter

Informacja przekazana dyżurnemu raciborskiej policji przez czterech świadków doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy. 46-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

Historia miała swój początek około godziny 1.10 w nocy z piątku na sobotę (15/16 października). Policjanci z drogówki, po otrzymaniu informacji od czterech młodych mężczyzn,  zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszający powiadomili dyżurnego policji, że w Raciborzu przy ulicy Częstochowskiej ujęli kierowcę opla, który podjechał pod lokal gastronomiczny, a następnie chciał odjechać i prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał stróżów prawa, którzy zatrzymali ujętego 46-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Ponadto mundurowi z raciborskiej drogówki potwierdzili przypuszczenie zgłaszających, gdyż kierowca w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grożą nawet 2 lata pobytu w więzieniu.

“Nie reagujesz akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki kolejnej właściwej reakcji świadków policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu nadkom. Jarosław Gorzawski, na ręce czterech mężczyzn za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc i ujęcie nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego, jak również innych użytkowników dróg. Wyrażając jednocześnie podziw dla odwagi i tego, że nie pozostali obojętni i zareagowali.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu, zagrażamy bezpieczeństwu swojemu oraz pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj