Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Świat Śląskich Zabaw” – wirtualne spotkanie z Markiem Szołtyskiem

Facebook Twitter

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wirtualne spotkanie z Markiem Szołtyskiem, które odbędzie się 10 listopada o godz. 11:00 na Facebookowym Fanpage biblioteki. Na spotkaniu zostaną zaprezentowane tradycyjne zabawki śląskie.

fot.pixel2013/ pixabay.com

Młodzi czytelnicy zapoznają się z opowieściami o bohaterach regionalnych bajek. Narracja prowadzona będzie naprzemiennie, po śląsku i po polsku. Spotkanie z autorem będzie lekcją języka, kultury i folkloru śląskiego. Autor, który jest pasjonatem Śląska w aktywny i interesujący sposób opowiada o regionie i zachęca do pogłębiania wiedzy na jego temat.

Marek Szołtysek

To znany pisarz, publicysta, dziennikarz, autor wielu książek o Śląsku. W 1999 roku otrzymał Nagrodę Korfantego, przyznaną przez Związek Górnośląski. W 2001 roku przyjęty został do Śląskiej Loży Liderów. Trzy lata później przez Kazimierza Kutza został nazwany „współczesnym Karolem Miarką”.

Przypomnijmy, wydarzenie będzie miało miejsce 10 listopada o godz. 11:00 na profilu facebookowym biblioteki oraz na kanale YouTube.

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu REGIONALNIE-KULTURALNIE dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj