Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świąteczne aplikacje. Sprawdź, co potrafi Twój smartfon

Facebook Twitter

Okres przedświąteczny to czas niezwykły. Niezwykły nie tylko dlatego, że magiczny i wyjątkowy. To okres, kiedy wysyłamy sobie życzenia, planujemy listę prezentów, produktów spożywczych, planujemy porządki w domu, mieszkaniu, gotujemy, pieczemy i przyrządzamy potrawy. W naszym kalendarzu znajduje się wizyta u fryzjera czy kosmetyczki. Czy smartfon może nam przyjść z pomocą? Czy może wpłynąć na nasze święta. Tak, a dokładnie aplikacje, jakie możemy pobrać z sieci zupełnie za darmo.

Mamy dla Was najciekawsze aplikacje, które pomagają i bawią w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia Świąteczne (Android, iOS)

Z pomocą przychodzi aplikacja „Życzenia Świąteczne”. Do wyboru mamy gotowe życzenia, jakie możemy wysłać poprzez SMS, komunikator czy maila. Aplikacja sprawdza się nie tylko w święta Bożego Narodzenia. Wykorzystamy ją przy każdej okazji, kiedy potrzebujemy złożyć komuś życzenia.

Link do aplikacji na iOS: TUTAJ.

Świąteczne kartki

Chcesz w nowoczesny sposób zaskoczyć swoich bliskich i wysłać im zaprojektowaną przez siebie kartkę świąteczną. Nic prostszego, w sieci jest wiele aplikacji, jakie to umożliwiają. Wybraliśmy kilka naszym zdaniem najciekawszych:

Envelo (Android, iOS)

To zdecydowany nr 1. Aplikacja, dzięki której przy pomocy zrobionego przez nas zdjęcia lub wykorzystania tych z bazy, zaprojektujemy pocztówkę na naszym telefonie, dopiszemy życzenia i adres odbiorcy. Poczta polska zajmie się resztą i dostarczy naszą kartkę pod wskazany adres w formie papierowej.

Link do aplikacji na iOS: TUTAJ.

Christmas Greeting Cards Maker (Android)

Aplikacja umożliwia wysyłanie spersonalizowanych życzeń do rodziny i przyjaciół. Pozwala także projektować plakaty świąteczne.

Kartki Świąteczne Wesołych Świąt E-kartki (Android)

W łatwy i przyjazny sposób stworzysz szybkie życzenia świąteczne połączone z grafiką. Do wysłania bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Świąteczne ramki

Christmas Photo Frames, Effects & Cards Art (Android)

Aplikacja zawiera ponad 50 gotowych szablonów. Umożliwia także stworzenie autorskiego kalendarza na 2020 rok.

Socialite: naklejki i ramki (iOS)

Oprócz ramek świątecznych, aplikacja posiada ramki noworoczne i zimowe.

Zakupy i prezenty

Jak ogarnąć całą listę zakupów na Boże Narodzenie? Jak dopasować podarunek do indywidualnych preferencji naszego odbiorcy? Często jest to nie lada wyczyn. Na szczęście z pomocą przychodzi technologia. Poznajcie kilka aplikacji, dzięki którym robienie świątecznych zakupów staje się o wiele prostsze.

„Wygodna lista zakupów Listonic” (Androis, iOS)

Listy zakupowe tej aplikacji zapisywane są na serwerach producenta, dzięki temu mamy dostęp do nich w każdej chwili z różnych urządzeń posiadających połączenie z internetem. Dzięki tej aplikacji mamy kontrolę nad naszą listą produktów niezbędnych do przygotowania kolacji wigilijnej. Listonic ponadto zawiera:

 • dodawanie głosowe,
 • porady kulinarne,
 • pokazuje informacje o promocjach polskich hipermarketów,
 • segregując produkty po kategoriach znanych ze sklepowych alejek,
 • synchronizuje wszystkie listy- możesz je dalej udostępniać,
 • widget na pulpit umożliwia szybki dostęp do wybranych list,
 • przyciski kulinarne na pond 600 polskich blogach i serwisach kulinarnych pozwalające za pomocą jednego kliknięcia zmienić potrzebne składniki dania na listę zakupów w Listonic.

Link do aplikacji na iOS: TUTAJ.

Gotowanie

Kuchnia+ (Android)

 • Wszystkie przepisy prezentowane na kanale Kuchnia+ w jednym miejscu. Aplikacja na bieżąco jest aktualizowana. Co ponadto?
 • użyteczny podział przepisów na kategorie: rodzaje dań, kuchnie świata, programy kuchni+ i ich prowadzący;
 • wyszukiwarka, która pomoże odnaleźć interesujący przepis;
 • kalkulator wag i miar – pomoc w gotowaniu i przeliczaniu składników;
 • opcję dodania przepisu do swoich ulubionych, a także dostęp do rankingu przepisów wybieranych przez innych
 • opcję dodania przepisu do listy zakupów za pomocą aplikacji Listonic;
 • informacje dotyczące ważniejszych wydarzeń dotyczących kanału i serwisu WWW kuchni+;
 • Połączenie z portalami społecznościowymi: Facebook, Google+, Wykop, Twitter, a także przesłać przepis znajomym na ich adres e-mailow

Moje wypieki (iOS)

Aplikacja przydatna nie tylko w święta. Przepisy w niej zawarte pochodzą z blogu ‘Moje Wypieki’ autorstwa Doroty Świątkowskiej, wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego w polskiej blogosferze kulinarnej. Baza przepisów jest aktualizowana. Aplikacja ponadto umożliwia tworzenie listy zakupów, dodawanie przepisów do ulubionych, podzielenie się nimi z przyjaciółmi e-mailem, na Facebooku lub Twitterze.

Rozrywka

DIY Christmas Decorations (Android)

To zbiór pomysłów na świątecznie dekoracje, które możemy wykonać samemu.

Trasa Świętego Mikołaja (Android)

To najbardziej znana aplikacja świąteczna służąca rozrywce. 24 listopada możemy śledzić trasę Św. Mikołaja na żywo a do tego czasu grać w gry przygotowane dla Google przez firmę Moutain View. Z aplikacji dostępnej również na stronie internetowej zadowolone będą przede wszystkim dzieci, a my będziemy mieli więcej czasu, aby przetestować pozostałe aplikacje.

Przygotował: Przemek Niedźwiecki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022