Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świąteczne warsztaty dla dzieci w bibliotece w Markowicach. Powstały piękne ozdoby

Facebook Twitter

15 grudnia Filia nr 10 Markowice Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu zaprosiła wszystkich, którzy w ramach swoich pasji lubią kultywować amatorskie rękodzieło. Odbyły się dwa warsztaty dla dzieci poświęcone tworzeniu ozdób choinkowych oraz obrazków z suszonych kwiatów.

mat. prasowe

Ubieranie choinki to mnóstwo zabawy i radości dla dzieci

Jest ona jeszcze większa, gdy na świątecznym drzewku zagości własnoręcznie zrobiona ozdoba. Warsztaty świąteczne dla uczniów, które zorganizowała biblioteka w Markowicach, to nie tylko miłe i kreatywne spędzanie czasu. To również możliwość realizacji różnorodnych pomysłów artystycznych, ogrom pozytywnych emocji, ale także rozwijanie zdolności i cech osobowościowych, przydatnych w szkole oraz w dorosłym życiu. Do wykonania ozdób choinkowych uczestnicy wykorzystali wiele różnych materiałów i ozdób jak: włóczkę, patyczki, filc, wstążki czy cekiny.

Drugie warsztaty poświęcone były tworzeniu obrazków z suszonych kwiatów

W czasie jesieni wiele osób zbierało i suszyło różnego rodzaju kwiaty i rośliny. Tak przygotowane naturalne ozdoby stały się materiałem do tworzenia kolorowych kompozycji. Kwiaty, trawy i liście w artystyczny sposób zostały przylepione do kartek i oprawione w zgrabne ramki. Dzięki temu piękne i naturalne dzieła będą mogły zawisnąć na ścianach w domach uczestników.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024