Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świąteczny kiermasz w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku

Facebook Twitter

To jest ważna wiadomość dla wszystkich, którzy szukają rękodzieła. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rybniku jak zwykle w grudniu przygotowują swoje kiermasze. Ich świąteczne dekoracje będzie można kupić między innymi w rybnickim oddziale ZUS. W dwóch terminach, 8 i 14 grudnia, będzie można kupić świąteczne ozdoby czy stroiki.

W najbliższy czwartek (8.12.) będą to dzieła uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowych nr 2 „Latarnia” z Rybnika-Niedobczyc, jarmark w budynkach przy ul. Reymonta 2 oraz Jankowickiej 13 od 10.00 do godz. 13.00. Kiermasze organizowane w rybnickim ZUS przez Warsztaty Terapii Zajęciowej mają długoletnią tradycję.

Beata Kopczyńska: Od zawsze staraliśmy się wspierać osoby z niepełnosprawnością, chociażby poprzez możliwość organizacji takiego wydarzenia. Pomagamy nie tylko jako organizacja udostępniając miejsce na kiermasz, ale też indywidualnie, jako pracownicy ZUS, którzy zawsze chętnie kupują przedmioty wykonane przez uczestników warsztatów, by pomóc im w sfinalizowaniu ich planów czy potrzeb

– mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. Również w tym roku, w najbliższy czwartek, 8 grudnia i w środę, 14 grudnia, będzie okazja do zakupu niepowtarzalnych ozdób bożonarodzeniowych.

Beata Kopczyńska: Kiermasze w ZUS organizowane są jako wydarzenia ogólnodostępne, więc warto przy okazji wizyty w ZUS zaplanować trochę dłuższy pobyt, rozejrzeć się za czymś oryginalnym na święta i pomóc osobom z niepełnosprawnością. Dochód ze sprzedaży ozdób WTZ przekazują na doposażanie pracowni rękodzielniczych oraz bieżące potrzeby uczestników

– dodaje rzeczniczka.

8 grudnia 2022 r. w rybnickim ZUS swoje prace wystawiać będą uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych nr 2 „Latarnia” z Rybnika-Niedobczyc. Na specjalnie przygotowanych stoiskach, w budynkach przy ul. Reymonta 2 oraz Jankowickiej 13, będzie można podziwiać rękodzieło, które na co dzień tworzą dorosłe osoby z niepełnosprawnościami. Wzorem lat ubiegłych na stoiskach pojawią się świąteczne stroiki, ceramiczne naczynia, ręcznie ozdobione kartki pocztowe, makramy, zrobione pudełka oraz inne. Kiermasz potrwa od godz. 10:00 do godz. 13:00.

Podobnie wyglądać będzie także drugi kiermasz w ZUS, który odbędzie się 14 grudnia 2022 r., w godzinach od 9:00 do 12:00, w budynku przy ul. Reymonta 2. Tym razem bożonarodzeniowe ozdoby i nie tylko zaprezentują Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 1 „Przystań”. I na tę okazję uczestnicy WTZ szykują już m.in. pięknie zapakowane zestawy ozdób gotowych do powieszenia na choince.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lutego 2023