Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Światowy Dzień Książki w Radiu 90. Czytamy dla Was o poranku…

Facebook Twitter

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich po raz pierwszy obchodzono dokładnie 20 lat temu! Święto to, organizowane przez UNESCO, ma służyć promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Radio 90 przyłącza się do obchodów tego dnia. Nasz poranny team czyta specjalnie dla Was.

Małgorzata Kmieciak, Marek Moc i Mariusz Ryszka – w Radiu 90 i tutaj – postanowili podzielić role i przeczytać fragment wiersza „Śniadanie Króla” autorstwa A. A. Milne.

Dodajmy, że w Hiszpanii Dzień Książki jest świętem oficjalnym już od 1930 roku! UNESCO co roku przyznaje jednemu z miast świata tytuł Światowej Stolicy Książki, wyróżniając w ten sposób przygotowany przez nią program propagowania książki i czytelnictwa. Co ciekawe, w 2016 roku tytuł ten, na kolejne 365 dni obejmie Wrocław. To pierwsze polskie miasto uhonorowane z tej okazji.

Garść książkowych ciekawostek:

Największa prywatna kolekcja liczy aż 1,5 miliona książek! Należy do Amerykanina Johna Q. Benhama.

Najdłuższy tytuł książki składa się z 1086 słów. Wydana w Indiach książka opisuje dziwactwa języka angielskiego…

Wasze propozycje…

Czekamy na Wasze propozycje książek, które każdy koniecznie powinien przeczytać. Dorzućcie też kilka słów o swoich ulubionych książkach, autorach… Jesteśmy bardzo ciekawi, co ciekawego ostatnio przeczytaliście :)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2021