Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świerklany apelują o oszczędzanie worków na odpady

Facebook Twitter

 Chodzi o racjonalne gospodarowanie. W gminie tak jak i w innych miejscach, lawinowo rośnie liczba oddawanych śmieci. W związku z tym zachodzi konieczność oszczędnego gospodarowania workami: odbieranie ich w ilościach niezbędnych do wystawiania odpadów oraz gromadzenie w nich materiałów, dla których są przeznaczone.

fotki: schuetz-mediendesign/ pixabay.com

Do Urzędu Gminy Świerklany docierają informacje o wykorzystywaniu worków do innych celów, np. do gromadzenia odpadów zielonych. Worki do segregacji, które są dostępne w punktach odbioru, przeznaczone są wyłącznie do zbierania szkła (worki zielone), metali, tworzyw sztucznych i odpadów wielomateriałowych (worki żółte), papieru (worki niebieskie) oraz odpadów kuchennych ulegających biodegradacji (worki brązowe).

Z kolei, odpady zielone mieszkaniec gminy dostarcza do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, znajdujących się przy ul. Pogodnej 5 i ul. Gogołowskiej w Świerklanach oraz przy ul. Prostej 2 w Jankowicach. Tam, odpady zielone wyrzuca do kontenera bez worków, a opróżnione worki umieszcza w pojemniku obok kontenera. Mieszkańcy mogą więc dostarczać odpady zielone do ww. punktów w workach, jednak nie w tych przeznaczonych do segregacji odpadów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj