Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świerklany: Inne zasady pracy przychodni zdrowia

Facebook Twitter

"To nie jest tak, że odcinamy się od pacjentów, ale musimy zadbać o bezpieczeństwo" - tłumaczy Ludmiła Sławik, lekarz rodzinny w przychodni w Świerklanach.

To od pacjentów z tego rejonu do redakcji Radia 90 docierają informacje o tym, że jeśli są mieszkańcami Jankowic, to teraz mają zgłaszać się do przychodni w miejscu swojego zamieszkania.

W sytuacji, która zaistniała podzieliliśmy naszą placówkę na ośrodek w Świerklanach i ośrodek w Jankowicach

-wyjaśnia doktor Sławik:

Żeby nie mieszać personelu, nie narażać państwa na ewentualny kontakt z osobą zarażoną, przyjmujemy pacjentów z Jankowic w tej chwili w Jankowicach. Natomiast mieszkańców Świerklan w Świerklanach. Proszę się nie obawiać, że lekarz, który wcześniej nie miał z państwem kontaktu, nie będzie niczego wiedział na państwa temat. Ponieważ cała dokumentacja jest w wersji elektronicznej. To, co trzeba będzie, co jest niezbędne, lekarz tego dowie się z komputera. A jeżeli będzie miał wątpliwości, to wymieniamy się telefonicznie spostrzeżeniami na państwa temat.

Nikogo nie zostawimy bez opieki

– dodaje Ludmiła Sławik i podkreśla, że pacjenci, którzy tego wymagają są umawiani na wizyty o konkretnej porze, by nie tworzyły się kolejki, realizowane są też wizyty domowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj