Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świerklany: Policjanci mają nowe rowery

Facebook Twitter

Nowe służbowe rowery dla dzielnicowych z Posterunku Policji w Świerklanach. Dzięki nim dotarcie do swoich rejonów służbowych zajmie im mniej czasu. Jazda na rowerze sprawia, że mundurowi są bardziej widoczni i z większą intensywnością kontrolują przydzielone im dzielnice. Zakup jednośladów został sfinansowany ze środków przekazanych przez Gminę Świerklany.

fot. rybnik.slaska.policja.gov

Dzięki porozumieniu zawartemu między Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach a Wójtem Gminy Świerklany dwóch dzielnicowych otrzymało rowery wraz z wyposażeniem. W spotkaniu uczestniczył Komendant Komisariatu Policji w Boguszowicach – podinsp. Krzysztof Bałazy oraz Wójt Gminy Świerklany – Tomasz Pieczka.

fot. rybnik.slaska.policja.gov

Panujące obecnie temperatury i słońce pozwalają na skorzystanie przez dzielnicowych z tej formy pełnienia służby. W rozmowach z dzielnicowymi mieszkańcy popierają ten pomysł i podkreślają, że widok policjantów na rowerach zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzięki dużej mobilności jednoślady z łatwością mogą docierać w miejsca, do których dojazd radiowozem jest utrudniony.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj