Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świerklany: Pościg za quadem [WIDEO]

Facebook Twitter

Pościg za 14-latkiem na quadzie w Świerklanach. Chłopak uciekał z kolegami. Jak tłumaczył mundurowym z grupy Speed, chciał tylko zabrać kolegów na przejażdżkę. Quada z kierowcą i dwójką pasażerów, policjanci zauważyli w Świerklanach na ulicy Kościelnej. Gdy patrol dał mu znak do zatrzymania, kierowca pojazdu bez tablic rejestracyjnych, dodał gazu. Wjechał w kompleks leśny i tam doszło do wywrotki. Nikomu nic się nie stało.

Okazało się, że pojazdem podróżował 14-latek wraz ze swoim rówieśnikiem i 15-latkiem. Jak tłumaczył mundurowym nastolatek, chciał on tylko zabrać kolegów na przejażdżkę…Jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Teraz sprawą nieletnich mieszkańców powiatu wodzisławskiego zajmie się sąd rodzinny.

Mundurowi apelują do rodziców o większą kontrolę nad tym, gdzie i jak Wasze pociechy spędzają czas wolny. Wakacje to dla dzieci okres większej swobody, wolności i poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi. Niestety często jest to również czas wolny od nadzoru dorosłych i od odpowiedzialności. Tymczasem dla rodziców czy opiekunów, powinien być to czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach i sposobie spędzania wolnego czasu.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj