Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świerkosz w Radiu 90: Maksymalna kwota jednorazowego dodatku motywacyjnego dla nauczyciela to 1000 złotych, minimalna 100 złotych

Facebook Twitter

Maksymalna kwota jednorazowego dodatku motywacyjnego dla nauczyciela 1000 złotych, minimalna 100 złotych. O wysokości jak zwykle decydować będzie dyrektor szkoły - mówił w porannej rozmowie w Radiu 90 Wojciech Świerkosz, zastępca prezydenta Rybnika.

fot. pixabay.com

Przypomnijmy, władze miasta postanowiły wypłacić w grudniu nauczycielom milion złotych dodatku. Średnio ma to być 500 złotych na etat:

Wojciech Świerkosz: Dyrektorzy placówek oświatowych są dysponentami tych środków i zgodnie z regulaminem wynagradzania będą te dodatki przyznawać. Proszę pamiętać, że jest to dodatek motywacyjny, on zawiera w sobie element premiowo-motywacyjny, co oznacza, że 500 złotych jest to wyliczenie średnio na etat ale to nie oznacza, że wszyscy nauczyciele takie pieniążki otrzymają. Wprowadziliśmy uwagi graniczne z uwagi na to, że to jest tylko jednorazowy dodatek w tym roku wypłacany w jednym miesiącu, zasady są takie, że minimalna kwota dodatku nie będzie mogła być niższa niż 100 złotych, natomiast maksymalna kwota nie będzie mogła być wyższa jak 1000 złotych.

Dodatek motywacyjny dla nauczycieli wynosi dziś w Rybniku 60 złotych, został on przywrócony we wrześniu, po tym jak miasto w ramach oszczędności wypłacało nauczycielom symboliczną złotówkę dodatku miesięcznie. Jak zapowiedział poranny gość Radia 90, od stycznia przyszłego roku nauczyciele mogą spodziewać się jego wzrostu:

Wojciech Świerkosz: Dobra wiadomość jest taka, że ten dodatek motywacyjny wraca od stycznia, w przyszłym roku, bo jesteśmy jakby po etapie domykania budżetu, zaplanowaną mamy kwotę o 25% wyższą niż było to w latach ubiegłych, czyli średnio 100 złotych na etat…

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z Wojciechem Świerkoszem, zastępcą prezydenta Rybnika do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024