Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świetny rowerzysta z Rybnika z kolejnymi sukcesami na koncie

Facebook Twitter

16- letni Krzysztof Klimek z Rybnika z grupy kolarskiej Victoria Rybnik Mistrzem Polski w kategorii junior młodszy w kolarstwie MTB. W zawodach, jakie odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim, młody kolarz nie miał sobie równych.

Spotkał się z nim Arkadiusz Żabka:

W ostatni czasie dużo udało mi się osiągnąć. Zaliczyłem dość kiepski start, ale od początku bardzo mocno goniłem i po chwili znalazłem się w czołówce, no i postanowiłem prowadzić te zawody, nadać swoje tempo. Nie było łatwo, ale myśl o zwycięstwie bardzo mi pomogła w tym. Na dwóch ostatnich okrążeniach uciekłem i nie myślało się już tak o zmęczeniu i udało się wygrać. To jest niesamowite i piękne uczucie.

www.facebook.com/Krzysztof-Klimek

To nie jedyny sukces młodego zawodnika, w Podgórzynie zdobył srebrny medal w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski:

W Karpaczu były to zawody na dystansie około 70 kilometrów, ogromne przewyższenia, praktycznie połowa pętli to był zjazd i prędkości były dość spore, dochodziły prawie do 80 kilometrów na godzinę. Druga połowa trasy to był podjazd, dałem radę podjechać drugi.  

Dodajmy, że Krzysztof Klimek jest także liderem Pucharu Polski w MTB; zawody finałowe zaplanowano na połowę września. A w ostatnią sobotę (31.08.) wygrał Puchar Polski MTB w Głuchołazach.

www.facebook.com/Krzysztof-Klimek

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj