Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Święto Teatru Małego Widza w WCK

Facebook Twitter

W ramach Święta Teatru Małego Widza Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Różowy Kapturek”, połączony z warsztatami i poczęstunkiem. Przedszkolaki i uczniowie klas I–III szkół podstawowych będą mogli zobaczyć przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Żelaznego 27 marca br. o godz. 9:30.

Któż z nas nie zna bajki o Czerwonym Kapturku? Tym razem mali widzowie będą mieli okazję poznać nową, zaskakującą wersję tej historii, przedstawioną w niebanalny sposób. Opowiedzą ją trzy krasnale, które przypadkiem znalazły się w teatrze. Uczestnicy spektaklu poznają nowych bohaterów i nieznane wcześniej przygody Czerwonego… to znaczy Różowego Kapturka. Będą świadkami castingu na Kapturka, pokonania Wilka przez Babcię, wypuszczenia zwierząt z ZOO i pogoni za Wilkiem. Na oczach widzów powstanie zakręcony spektakl pełen zabawnych gagów i pouczających historii. Mali widzowie będą mieli okazję obserwować, jak powstaje spektakl teatralny „od kuchni”, a także zostaną włączeni w tę nietuzinkową opowieść.

 Spektakl wpisuje się w obchody przypadającego na 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru. Chcemy w ten sposób promować sztukę teatralną wśród najmłodszych

– mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Bilety można rezerwować mailowo: i.sobota@wck.wodzislaw.pl, nr tel. 32 455 48 55. Termin przyjmowania zgłoszeń: 13 marca br.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022