Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Święto Trzech Braci po obu stronach granicy. Cieszyn się bawi! [WIDEO, FOTO]

Facebook Twitter

W piątek barwny korowód na otwarcie zabawy, a potem koncerty po prawej i lewej stronie Olzy. Trwa Święto Trzech Braci w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

święto trzech braci

Cieszyn się bawi! Święto Trzech Braci – kilka miejsc wydarzenia


W najlepsze bawią się mieszkańcy i turyści, którzy odwiedzili nad olziańskie miasto. W Cieszynie impreza toczy się na głównym rynku, ale i mniejsza scena usytuowana jest nieopodal na Starym Targu. Wiele kramów i punktów gastronomicznych ustawiono na ul. Głębokiej. Więc przechadzać się można po całej starówce. A kusi też rynek w Czeskim Cieszynie.

Korzystamy i przechodzimy w różne miejsca

– mówią Janowi Baczy uczestnicy zabawy.

Od lewej stoją: Gabriela Staszkiewicz i Hanna Pruchniewska

W sobotnie popołudnie na scenie zaprezentował się też Puck. To partnerskie miasto Cieszyna.

Cieszyn nas zaprosił, a i on sam często u nas gości

– przyznaje burmistrz Pucka, Hanna Pruchniewska. A jak dodaje Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna –

Ta współpraca kwietnie.

Hanna Pruchniewska: Wielu cieszyniaków u nas bywa, też mieszkańców Czech, Cieszyna Czeskiego np. także, mam nadzieję, że coraz bardziej się dla siebie otwieramy nawzajem, tak jak i putczanie przyjeżdżają do Cieszyna spędzać tutaj wczasy, swój czas wolny. Za tydzień przyjeżdża wycieczka, też będzie w Cieszynie spała, więc po prostu odkrywamy siebie.

Radio90: Te kontakty są żywe cały czas.

Gabriela Staszkiewicz: Tak, tak, ja myślę, że to, że jesteśmy teraz jeszcze połączeni koleją i rzeczywiście można wsiąść w niedalekim Boguminie do pociągu i dojechać aż do Pucka. Rano wysiada się już nad morzem, nad zatoką, myślę, że to są żywe kontakty. Rzeczywiście nasze dzieciaki jadą tam na obóz. Spotykamy się też z okazji Cieszyna w Pucku, czyli na początku zaraz wakacji.

Niedziela (16.06.) to trzeci dzień świętowania. Przed publicznością na rynku zaprezentuje się m.in. kabaret Jurki, to o godzinie 18.00. O 19.30 Bartnicky Band.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024