StartSport Wiadomości Wiadomości dnia

Świętowali odzyskanie niepodległości na sportowo!

W wielu miastach naszego regionu święto uczcili biegacze biorąc udział w biegach niepodległościowych. Jeden z nich rozegrano w Jastrzębiu. Rywalizowały dzieci, uczestnicy biegu i marszu nordic walking po zdrowie oraz zawodnicy i zawodniczki w biegu głównym na dystansie 10 kilometrów. „Niepodległościową dziesiątkę” wygrał Paweł Nalepka z Wodzisławia, wśród pań najszybsza była Sabina Wojtaszewska z Raciborza:

Pogoda fajna, trasę znam, zrobiłem życiówkę. Na ostatnich metrach kolega mnie gonił, ale udało się. (…) Bardzo fajnie, trasa świetna, poprawiłam życiówkę. (…) Myślę, że każdy wziął ten bieg dzisiaj dla zabawy, dla uczczenia niepodległości, świetna zabawa, dobra organizacja.

Zwycięstwem 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczcili także siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrali we własnej hali z Treflem Gdańsk 3:0, kolejne sety wygrywając do 22, 16 i 18 punktów. Po meczu cieszył się kapitan zespołu z Jastrzębia, Grzegorz Kosok:

Cieszę się, że cała hala tym żyła, że barwy naszego kraju były. Cieszy nas też nasza gra i punkty. Na pewno nie był to prosty mecz, był ważny i cenny dla nas. Tym bardziej się cieszę, że możemy w takim dniu świętować. Trzeba się skupić dalej, na pewno wiele pracy przed nami i równie ciężkie mecze.

W weekend o awans do finału Mistrzostw Polski w futsalu kobiet do lat 18 walczyły także piłkarki nożne TS ROW-u Rybnik. W hali rybnickiego ekonomika nie miały sobie równych. Pokonały kolejno 11:1 zespół z Chrzanowa, 10:1 drużynę z Chorzowa i 9:0 zespół z Gliwic. Z awansu cieszył się ich szkoleniowiec, Łukasz Wojtala:

Niestety, TS ROW Rybnik nie okazał się gościnny dla zespołów przyjezdnych. Bardzo cieszy fakt, że udało nam się zaprezentować najwyższe możliwości jak na ten moment. Tak naprawdę nie mieliśmy czasu, żeby przejść z tej piłki 11-osobowej na futsal, więc tak naprawdę wyszliśmy bardzo spontanicznie na surowo. To cieszy, bo dziewczyny zaprezentowały wysoki poziom. (…)

W miniony weekend walczyli także piłkarze. Pierwszoligowy GKS Jastrzębie wygrał na wyjeździe z Wigrami Suwałki 3:1. Dzięki tej wygranej jastrzębianie awansowali na 5. miejsce w tabeli. Pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera, Jacka Trzeciaka rozegrali piłkarze drugoligowego ROW-u Rybnik. W wyjazdowym spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola zremisowali 1:1. Odbyło się także spotkanie o którego przełożenie wnioskowała wodzisławska policja. W meczu na szczycie grupy III ligi okręgowej, Odra Wodzisław pokonał Unię Turza Śląska 3:0 i została liderem jesieni.

Zostaw komentarz