Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świętuj Dzień Dziecka w Raciborzu! Biblioteka zaprasza na II Piknik Integracyjny

Facebook Twitter

Balonowe ZOO, warsztaty bębniarskie, szczudlarze, kuglarze, ogromne bańki mydlane, zmywalne tatuaże, pokaz iluzji, żywy robot sterowany pilotem oraz gry i zabawy z Myszką Miki! Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, raciborska biblioteka zaprasza dzieci, osoby niepełnosprawne, seniorów i całe rodziny do wspólnej zabawy w ramach projektu "Biblioteka bez barier".

fot.MiPBP w Raciborzu

W ubiegłym roku biblioteka zorganizowała I Piknik Integracyjny w ramach projektu „Biblioteka Bez Barier”, który zgromadził ponad 300 osób i okazał się dużym sukcesem. Również w tym roku bibliotekarze planują zapewnić uczestnikom możliwość rodzinnego i pełnego atrakcji spędzenia czasu.

fot.MiPBP w Raciborzu/mat.prasowe

Oprócz animacji i wesołej zabawy, w ramach pikniku zaplanowany jest bogaty program, który zapewnią zaproszeni instruktorzy i artyści. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach gry na instrumentach, malowania na folii stretch oraz tworzenia ogromnych baniek mydlanych. Odbędą się pokazy artystyczne kuglarzy i szczudlarzy, wystąpi Żywy Robot oraz Myszka Miki, a magiczne chwile zapewni uczestnikom pokaz iluzji.

Najmłodsi mogą również liczyć na atrakcje w postaci stoisk z modelowaniem balonów, zmywalnych tatuaży czy rzutem do tarczy celnościowej. Przewidziane są również quizy i konkursy wiedzy, a w obejściu biblioteki uczestnikom zapewnione zostaną wygodne miejsca do rodzinnego spędzenia czasu.

Piknik Integracyjny odbędzie się 29 maja w godzinach od 11.00 do 14.00, na terenie biblioteki przy ul. Kasprowicza 12.

Projekt „Biblioteka bez barier” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021