Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście”

Facebook Twitter

Jakie wróżby andrzejkowe są - Waszym zdaniem - najbardziej skuteczne? Które się sprawdzają? ;) Które sprawiają najwięcej frajdy? Może też macie pomysł na jakąś nową wróżbę? Zachęcamy Was do udziału w andrzejkowej zabawie Radia 90.

Piszcie, czekamy, bo jak wynika z naszych andrzejkowych wróżb dla Was, autorzy najciekawszych opisów otrzymają nagrody!

Pisać można w komentarzach poniżej, na fanpage’u Radia 90 bądź przez formularz DAJ ZNAĆ

Czekamy na Wasze komentarze, opowieści, zdjęcia z andrzejkowego wieczoru, wróżb, „przepisów” na udaną wróżbę do niedzieli. Autor najlepszego zgłoszenia otrzyma wejściówkę na siłownię do Best Fit Klubu. Cztery kolejne osoby otrzymają wejściówki do Multikina Rybnik.

O andrzejkowych zwyczajach opowiedziała nam etnograf, Elżbieta Miszczyńska:

Ważnym zwyczajem było, szczególnie na wschodzie Polski, zasiewanie tak zwanego pola świętego Andrzeja:

Słów kilka o laniu wosku:

A więc pomyślności!

NAGRODY – karnet na siłownię do Best Fit Clubu otrzymuje CICHY; Wiktoria, Iwona i Kasia otrzymują niespodzianki – informację przekażemy mailem!

Oto Wasze propozycje wróżb:

Cichy

Proponuję wróżenie z piwa, chipsów i damskiej torebki.

  • Panny rozlewają piwo(karmelowe oczywiście) do szklanek, w której szklance pianka zniknie najszybciej-to ta panna wyjdzie za mąż jako pierwsza.
  • Panny losuję chipsy z nowego opakowania.

a) cały chips wróży całą górę szczęścia
b) złamany chips wróży złamane serce
c) spalony chips wróży spalenie miłosnego mostu

  • Każda panna zerka do swojej torebki, bałagan w torebce oznacza bałagan w życiu uczuciowym, która panna ma poukładane rzeczy w torebce, będzie miała poukładane życie miłosne.

Wiktoria

W zeszłym roku wpadłam z przyjaciółką na pomysł, aby wróżyć za pomocą karteczek i butelki. Jest to wróżba, której nigdzie nie znalazłyśmy, a wymyśliłyśmy same.
Na kilku karteczkach wpisujemy imiona kilku chłopców/dziewczyn i układamy je w pewnej odległości tak, aby powstało koło. Butelkę układamy w środku – pomiędzy karteczkami i kręcimy. Chłopak/dziewczyna, na której imię wypadnie, być może okaże się naszą wielką miłością.

Iwona

Wydaje mi się, że najbardziej zabawne jest wróżenie dzieciakom :D np. cztery kubeczki. Jeden pusty, w drugim różaniec, pieniążek, obrączka… jak dziecko wylosuje puste to będzie panną/kawalerem, jak różaniec to będzie zakonnicą/księdzem (mina dziecka bezcenna), jak pieniążka – wiadomo będzie bogate, no i obrączka to szybko wyjdzie za mąż… oczywiście przed wróżeniem warto dzieci uświadomić, że to tylko zabawa ;)

fajna wróżba to również taka, gdzie sokiem z cytryny piszemy imiona na karteczkach (dla dziewczynek – męskie, dla chłopców – damskie); tych napisów nie widać dopóki ich nie damy przy świeczce – czyli przy płomieniu ;) tu również mina dzieci bezcenna – ŁAŁ przecież tego nie było widać :D i takie imię, jakie się ”wyświetli”, takie będzie nosić przyszły mąż/żona ;)

Jest wiele zabaw dla dzieciaków i nie tylko – choćby wszystkim znana łupina z jabłka tzn. obieramy jak najdłuższą, rzucamy do tyłu i w jaką literę się ułożyło, tak będzie się zaczynało imię przyszłego partnera :) myślę, że te wróżby sprawiają najwięcej frajdy :) a czy któreś się sprawdzają? Hmm bardziej chyba przypadek :) chociaż… kto wie :) Wywróżyłam już sobie, że ja dostanę również nagrodę od radia :D Niech się spełni wróżba! :) wtedy to już nie przypadek :) POZDRAWIAM!!

Kasia

U mnie w domu nie zabijało się pająków, bo podobno trzymały „kasę”.
Idąc tym tropem można wróżyć „z pająków-a dokładniej z miejsca, w którym się go znalazło.
Jeśli znajdziemy pająka:

  • w salonie, to wypłyniemy „na salony”
  • w kuchni, to nie będziemy głodować
  • w łazience, to będziemy się kąpać w bogactwie
  • w sypialni, to będziemy mieli „bogate” życie osobiste

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024