Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świynto Dziedziny: będzie Marcin Daniec i zespół Ciupaga

Facebook Twitter

Świynto Dziedziny - to doroczne święto wsi organizowane w Zamarskach. Lokalni społecznicy zaprezentują to, co mają najlepszego. Zabawa będzie przednia!

Świynto Dziedziny. W samym sercu wsi Zamarski

Świynto Dziedziny, czyli Święto Wsi w Zamarskach. Tradycyjna impreza, organizowana jest z wielkim rozmachem w samym sercu wsi już w najbliższą sobotę (08.06). Mówi o początkach wydarzenia sołtys wsi Zamarski, Klaudiusz Zawada.

Klaudiusz Zawada: Witam Państwa bardzo serdecznie, sołtys Zamarsk Klaudiusz Zawada. Święto dziedziny już dziesięć lat temu – kto by pomyślał – w parku była organizowana pierwsza impreza na otwarcie parku, gdzie zagrali Skaldowie. I taka inicjatywa się zrodziła, żebyśmy co roku organizowali, można powiedzieć takie święto dla mieszkańców, dla tych wszystkich społeczników, którzy się angażują w nasze Zamarski i angażują się w życie społeczno-kulturalne. Stąd wymyśliliśmy, że organizujemy Święto Dziedziny, czyli święto wsi, gdzie zaangażowane są wszystkie organizacje społeczne, czyli Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk, Rada Sołecka, sołtysi i przede wszystkim społecznicy.

Największa plenerowa impreza w tej miejscowości w ciągu całego roku rozpocznie się o 17.00 na boisku szkolnym:

Klaudiusz Zawada: Na początku zawsze są występy artystyczne naszych lokalnych artystów, przede wszystkim uczniów szkoły i przedszkolaków. A w tym roku mamy też dwie gwiazdy – udało się ściągnąć Marcina Dańca i kapelę „Ciupaga”, czyli finalistów „Mam Talent”. Oczywiście jest strefa kulinarna, gdzie nasze Koło Gospodyń Wiejskich najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich serwuje pyszne placki z blachy, kołacze, strażacy będą serwować grochówkę. Oczywiście strefa dla dzieci, czyli pełno dmuchańców i tam różnych atrakcji. I również strażacy – nasza jednostka będzie miała pokaz strażacki, żeby dzieciaki mogły zobaczyć, polać wodą. I zabawa taneczna do drugiej w nocy. To jest taka impreza jednodniowa, integruje całą społeczność lokalną w Zamarskach i jest już imprezą rozpoznawalną po tych 10 latach.

Już wiadomo, że w przyszłym roku Świynto Dziedziny wróci do parku i będzie połączone z otwarciem budynku, w którym mieścić się będą: siedziba OSP, Gminny Ośrodek Kultury i Punkt Biblioteczny. Tymczasem w sobotę (08.06.) od 17.00 zabawa na boisku szkolnym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj