Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Swoboda w Radiu 90: Jakie inwestycje czekają w tym roku powiat raciborski?

Facebook Twitter

Szpital Rejonowy, Zamek Piastowski i rozbudowa Obwodnicy Raciborza - to najważniejsze inwestycje czekające w tym roku powiat raciborski - mówił w porannej rozmowie w Radiu 90 Grzegorz Swoboda, starosta raciborski.

22 miliony złotych trafi do szpitala na termomodernizację, 10 milionów na trwającą rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, na zakup nowego sprzętu do lecznicy powiat przeznacza 4 miliony złotych. W tegorocznych planach inwestycyjnych powiatu raciborskiego adaptacja budynku słodowni oraz modernizacja domu książęcego na centrum turystyczno-historyczne z ekspozycją multimedialną na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Na ten cel udało się pozyskać 18 mln złotych.

Grzegorz Swoboda: Myśmy postawili na budowę marki Krainy Górnej Odry i udało się ożywić ten zamek. Pierwsza impreza Śląskie Smaki, później Jarmark Bożonarodzeniowy pokazuje, że jest potencjał tego miejsca i stąd wniosek na modernizację słodowni, to prawie 18 milionów złotych, centrum turystyczno-historyczne mam nadzieję, że zwiększy jeszcze bardziej potencjał tego miejsca…

Grzegorz Swoboda

Priorytetem są także remonty i budowy nowych dróg. W tym dalsza budowa obwodnicy Raciborza

– dodaje starosta.

Grzegorz Swoboda: Tutaj oczekiwania mieszkańców są spore, oczywiście wiąże się to z utrudnieniami. Tak wspomnę tylko w grudniu jako powiat realizowaliśmy 8 wielkich zadań inwestycyjnych drogowych, kolejne już mamy przygotowane, jest tego naprawdę sporo ale mam nadzieję, że po remoncie tych dróg faktycznie będzie się nam lepiej jeździło. Bardzo ważna inwestycja, którą powiat wspólnie z Eko-Oknami bardzo mocno lokował u pana marszałka, to jest budowa kolejnej obwodnicy, nie tylko pod zakłady ale również odciążająca Racibórz, tu deklaracja premiera padła.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki ze starostą raciborskim Grzegorzem Swobodą do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022