Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Swoboda w Radiu 90: poprawiony wniosek o pieniądze na SOR przyjęty w ministerstwie

Facebook Twitter

'Chcemy zwiększenia kontraktu o 15%, to by bardzo pomogło jeśli chodzi o finanse szpitala'- mówi w Radiu 90 Grzegorz Swoboda, starosta raciborski. Poranny gość Radia 90 zwracał uwagę, że już w zeszłym roku poszła prośba w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia, na razie odpowiedzi brak.

Mam nadzieję, że ta kwestia zostanie jak najszybciej rozwiązana- mówi Swoboda, który liczy też, że tempa nabiorą działania zmierzające do stworzenia przy Gamowskiej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego:

Niedawno dostaliśmy pismo z ministerstwa, że nasz wniosek, który został poprawiony, otrzymał merytorycznie dobrą ocenę, przeszedł dalej, do dalszej weryfikacji (…). Co wiemy na dziś? Wniosek faktycznie miał wady formalne, zostały one poprawione, jesteśmy po ocenie merytorycznej, został złożony, przeszedł i jest wszystko dobrze. Czekamy na rozstrzygnięcia i finansowanie, abyśmy mogli w tym roku przejść do  tych realnych rzeczy, aby mógł rozpocząć działalność na terenie Raciborza.

Starosta raciborski nie potrafił powiedzieć, kiedy spodziewane są decyzje w tej sprawie: wszystko zależy od ministerstwa– skończył temat szpitala Grzegorz Swoboda.

Rozmowa dotyczyła także komunikacji. 10 nowych autobusów chce kupić powiat dla raciborskiego PKS-u. Właśnie ogłoszono przetarg w tej sprawie. 4 autobusy mają być dostarczone jeszcze w tym roku, 6- w następnym. Inwestycja będzie sfinansowana z Unii Europejskiej. PKS ma się dobrze– mówił poranny gość radia 90 starosta raciborski, Grzegorz Swoboda:

Tutaj udało się również sfinalizować porozumienia z wójtami i burmistrzami naszego powiatu, zadeklarowali dopłaty do wozokilometru, do obsługi na naszym terenie. Mam nadzieję, że jakość dostarczonych autobusów będzie dobra i polepszy komfort przejazdów naszych mieszkańców. Ale nie tylko, jesteśmy po podpisaniu umowy z powiatem wodzisławskim na obsługę, jak również trwają rozmowy z powiatem głubczyckim i kędzierzyńsko- kozielskim.

Powiat raciborski chciały także połączenia PKS-u z autobusami komunikacji miejskiej w Raciborzu. Taką propozycję złożyłem prezydentowi Dariuszowi Polowemu– mówi Grzegorz Swoboda:

Z kierowcami jeżdżącymi w raciborskim PKS-ie trwają rozmowy na temat podwyżki płac.

Posłuchaj całej rozmowy z porannym gościem Radia 90:

Rozmawiała Małgorzata Kmieciak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj