Swoboda z dwoma medalami na mistrzostwach Europy w Szwecji

Dwa medale przywiozła z Mistrzostw Europy do lat 23 w Lekkoatletyce Ewa Swoboda. Najlepsza polska sprinterka nie miała sobie równych w biegu na 100 metrów. Żorzanka zwyciężyła pewnie z czasem 11 ,15 sekund. Zabrakło jej zaledwie trzech setnych do poprawienia "życiówki".

W szwedzkim Gavle Swoboda zdobyła także wraz z koleżankami brąz w sztafecie 4×100 metrów. To jej finisz na ostatniej zmianie zdecydował, że Polki stanęły na podium. Czy to było ukoronowanie sezonu dla sprinterki z naszego regionu?

Na razie nie wiadomo, zawodniczka zastanawia się bowiem czy wystartuje we wrześniowych Mistrzostwach Świata w stolicy Kataru. Jak mówi, być może zrezygnuje, bo chce dobrze przygotować się przyszłorocznej olimpiady, gdzie jej celem ma być medal.

Dodajmy, że na czempionacie w Szwecji dobrze zaprezentował się także raciborzanin Dawid Żebrowski, który w biegu finałowym na 110 metrów przez płotki był 6. z czasem 13,9 s. Wcześniej w eliminacjach poprawił swój rekord życiowy, osiągając 13,69.