Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Swoboda z nowym rekordem Polski

Facebook Twitter

Nowy rekord Polski w biegu na 60 metrów zdobyty przez Ewę Swobodę. Do startów po poważnej kontuzji wróciła biegaczka z Żor. Podczas zawodów Orlen Cup w Łodzi aż dwukrotnie pobiła rekord Polski na dystansie 60 metrów, należący dotychczas do… niej samej.

fot. zory.pl

Dotychczas najlepszym wynikiem w polskim kobiecym sprincie na 60 metrów był czas 7,07 sekundy. Podopieczna trenerki Iwony Krupy ustanowiła ten rekord 12 lutego 2016 roku w Toruniu. To jednak zmieniło się podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi. Ewa Swoboda świetnie spisała się już w eliminacyjnym biegu, który pokonała w czasie 7,04 sekundy, zostawiając swoje rywalki daleko w tyle. Nowy rekordowy wynik nie przetrwał jednak długo. W finałowym biegu na 60 metrów żorzanka pobiegła jeszcze szybciej i linię mety minęła z czasem 7,00 ustanawiając nowy rekord Polski!

Wynik uzyskany przez zawodniczkę AZS AWF Katowice jest najlepszym wynikiem na świecie na dystansie 60 metrów w obecnym sezonie. Oznacza też kwalifikację na halowe mistrzostwa świata w Belgradzie, które odbędą się w terminie 18-20 marca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022