Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Synoptycy ostrzegają: Wieczorem może być ślisko!

Facebook Twitter

Do północy obowiązuje w całym regionie ostrzeżenie synoptyków. Prognozowane są słabe opady marznącej mżawki powodującej gołoledź. Ostrzeżenie obowiązuje na terenie całego województwa śląskiego.

Za policją apelujemy o dostosowanie prędkości do zimowych warunków:

  • Na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg. Zatem ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować bezpieczny odstęp od pojazdów jadących przed nami – im gorsze warunki, tym większy odstęp.
  • W obecnej porze roku, istotna jest widoczność pieszych na drodze dla innych jej użytkowników. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważają wszelkie nieoświetlone przeszkody na drodze, jak również pieszych ubranych w odzież, która kolorem jest zbliżona do otoczenia (czarny, szary).
  • Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były widoczne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj