Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Synoptycy zapowiadają burze z gradem. Ostrzeżenie 2 stopnia dla całego województwa śląskiego

Facebook Twitter

Synoptycy także dziś (9.07.) prognozują burze z gradem. Ostrzeżenie 2 stopnia dla całego województwa śląskiego wydało Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Alert pogodowy obwiązuje do godziny 18.00.

Synoptycy przygotowali ostrzeżenie dla całego województwa śląskiego. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

Jaka prognoza na weekend?

W piątek pogoda nadal dynamiczna, w wielu miejscach występować będą silne burze, a we wschodniej połowie Polski jeszcze upalnie. W kolejnych dniach weekendu nieco odpoczniemy od upału, chociaż od niedzieli ponownie napływać będzie ciepłe powietrze. Będzie też mniej opadów i burz, które występować będą już bardziej lokalnie.

Piątek (9 lipca)

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Wschodnia Polska znajduje się w gorącej masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego, a zachodnia w chłodniejszej polarnej morskiej.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego:

Zachmurzenie duże z rozpogodzeniami na wschodzie. Na zachodzie opady deszczu, miejscami o umiarkowanym natężeniu, we wschodniej połowie regionu burze, miejscami gwałtowne. Prognozowana wysokość opadów do około 25 mm, w burzach na wschodzie regionu do 60 mm. Temperatura maksymalna od 20°C na zachodzie do 25°C w centrum i 31°C na wschodzie regionu, na Przedgórzu Sudeckim od 18°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, w czasie burz w porywach do 100 km/h.

– podają specjaliści IMGW- PIB.

Sobota (10 lipca)

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska pozostanie w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, który wolno przemieszczać się będzie na wschód. Nad przeważające obszary kraju napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie, jedynie wschodnia Polska pozostanie w gorącym i wilgotnym powietrzu zwrotnikowym. Nie przewiduje się istotnych zmian ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego:

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu, a rejonie Beskidów możliwe burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C, w rejonach podgórskich od 20°C do 23°C. Wiatr umiarkowany, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura od 11°C do 13°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni.

Niedziela (11 lipca)

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska znajdzie się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia związanego ze słabym wyżem znad Bałtyku. Napłynie ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego:

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu, zwłaszcza na wschodzie regionu. Temperatura maksymalna od 24°C do 27C. Wiatr umiarkowany, wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) w poniedziałek przelotne opady deszczu. Temperatura od 13°C do 16°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, z kierunków południowych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021