Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Synoptycy zapowiadają: Czeka nas powrót upałów oraz burz

Facebook Twitter

Nadchodzący tydzień zapowiada się bardziej dynamicznie niż ten poprzedni. Czeka nas powrót upału oraz burz. Wysoka temperatura powietrza zostanie z nami co najmniej do piątku. Najcieplej będzie na wschodzie i południu, nawet do około 31°C. Nieco chłodniej będzie na zachodzie, ale i tutaj w najcieplejszym momentach temperatura zbliży się do 30°C.

Wraz z wysoką temperaturą wrócą także burze – pierwsze możliwe będą już w niedzielę, ale będą nieliczne i bardzo lokalne. Więcej burz możliwych będzie w kolejnych dniach, do tego możliwe będą na przeważającym obszarze kraju, jednak ponownie rzadziej powinny się tworzyć na zachodzie kraju. Burzom miejscami będą mogły towarzyszyć gwałtowne zjawiska: ulewne opady deszczu, silny wiatr oraz opady większego gradu. Szczególnie intensywne zjawiska możliwe będą we wtorek oraz w środę, a także w piątek, kiedy przez Polskę przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny.


W przyszły weekend najprawdopodobniej zrobi się spokojniej – zjawisk burzowych powinno być już zdecydowanie mniej. Będzie też chłodniej, choć nadal ciepło – nad większością kraju od 23°C do 28°C.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj