Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sypią się mandaty za palenie śmieci

Facebook Twitter

Mandaty za spalanie odpadów to już nie fikcja. Przekonało się o tym wielu mieszkańców powiatu raciborskiego.

Tylko w tym kończącym się już miesiącu, przeprowadzono blisko 48 kontroli domowych kotłowni pod kątem spalania odpadów i paliw zabronionych. Takie działania straż miejska podjęła 25 razy w samym Raciborzu, 13- w Kornowacu i 10- w Krzyżanowicach. Było też 268 kontroli w zakresie zakazu spalania pozostałości roślinnych.

W ramach kontroli ujawniono:

1. przy ul. Zofii Nałkowskiej – spalanie w piecu węglowym aluminiowych opakowań po artykułach spożywczych – nałożono mandat karny,
2. przy ul. Kościuszki – spalanie w piecu kuchennym płyty meblowe – nałożono mandat karny,
3. przy ul. Głównej w gm. Krzyżanowice – spalanie opału zabronionego (muł) – nałożono mandat karny.

Natomiast przy ul. Rybnickiej, Floriana, Bogumińskiej, Bitwy Olzańskiej, Cecylii, Widokowej, Piaskowej, Placu Zofii Nałkowskiej, Piotrowskiej, Górnej, Kościelnej, Opawskiej, Jana i Pod Widokiem za spalanie pozostałości roślinnych – udzielono 7 pouczeń i nałożono 7 mandatów karnych na kwotę 650,00 zł.

Ponadto zgodnie z kompetencjami do Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego przekazano informacje o zgłoszeniach mieszkańców w temacie zadymiania na ul. Polnej i ul. Kolejowej, gdzie zadymianie generowane było przez podmioty działalności gospodarczej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022