Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Syryjczyk udawał… Greka!

Facebook Twitter

Syryjczyk z fałszywym greckim dowodem osobistym został zatrzymany w czasie kontroli prowadzonej przez Straż Graniczną w Cieszynie. Mężczyzna podróżował rejsowym autokarem z Grecji do Polski. Kontrolerom pokazał grecki dokument, którego autentyczność wzbudziła wątpliwości funkcjonariuszy. Po sprawdzeniu w systemach Straży Granicznej okazało się, że figuruje on jako dokument utracony.

Do zatrzymania cudzoziemca doszło 14 kwietnia w Cieszynie podczas kontroli legalności pobytu prowadzonej przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej. Na drodze krajowej S1 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli autokar rejsowy relacji Grecja – Polska.

Jeden z pasażerów okazał do kontroli grecki dowód osobisty, którego autentyczność wzbudziła wątpliwości funkcjonariuszy. Następnie po sprawdzeniu dokumentu w systemach teleinformatycznych Straży Granicznej uzyskano informację, że figuruje on w bazie SIS jako dokument utracony.

Weryfikacja autentyczności dokumentu wykazała, iż została wymieniona w nim fotografia. W toku dalszych czynności znaleziono w bagażu cudzoziemca kserokopię syryjskiego paszportu.

Za posłużenie się podczas kontroli przerobionym greckim dowodem osobistym, stanowiącym własność innej osoby, Syryjczyk usłyszał zarzuty. Przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz dobrowolnie poddał się karze, dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby wynoszący dwa lata.

Obywatel Syrii został przekazany stronie czeskiej w ramach readmisji uproszczonej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021