Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Syrynia: Kolejny mostek do remontu

Facebook Twitter

Kolejny obiekt drogowy w Syryni do przebudowy i kolejny na dojeździe do autostrady A1. W ubiegłym roku wyremontowano most w ciągu ul. Raciborskiej (na wysokości siedziby Powiatowego Zarządu Dróg). Teraz przyszła kolej na wiadukt na tej samej drodze, tyle że nad linią kolejową.

Koszt przedsięwzięcia to ok. 1,2 mln zł, z czego połowa pochodzić będzie z budżetu państwa. Wykonawcą zadania jest ta sama firma, która w ubiegłym roku remontowała pierwszy z obiektów. Zdaniem jej przedstawicieli to pomoże w sprawnym przebiegu inwestycji, gdyż znane są warunki terenowe. Obawy budzą uzgodnienia z PKP ale termin realizacji wyznaczono do końca listopada. Niestety znów zamknięta zostanie droga w tym rejonie i trzeba będzie jeździć objazdami. Przypomnijmy, że na tej samej trasie, kilka kilometrów dalej w Gorzycach, trwa remont drogi również z zamknięciem ruchu. Te utrudnienia przez jakiś czas będą się na siebie nakładać.

Roboty w Syryni ruszają w przyszłym tygodniu, most ma być wyłączony z ruchu od wtorku (30.07.) do końca listopada, chodzi o ulicę Raciborską, odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z Bukowska a ul. Łucjana Wendelbergera, prowadzącą do Nieboczów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022