Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sytuacja covidowa w WOLOiZOL w Gorzycach powoli się uspokaja

Facebook Twitter

Sytuacja covidowa w Wojewódzkim Ośrodku Leczenia Odwykowego i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gorzycach jest opanowana, ale część osób wciąż walczy z wirusem.

fot. woloizol.com.pl

Jak wiecie z Radia 90 w okolicy Wielkanocy wykryto tam dwa ogniska zakażeń: pierwsze na terenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, gdzie chorych było 20 pacjentów i 6 osób z personelu i drugie ognisko w Ośrodku Leczenia Odwykowego, gdzie koronawirusa potwierdzono też u ponad 20 osób.

Teraz na tym oddziale na kwarantannie do poniedziałku (19.04.) przebywa jeszcze 10 osób. Miały one kontakt z osobami dodatnimi. Na początku tygodnia wykonane zostaną im testy, jeśli wyniki będą negatywne, ognisko zostanie wygaszone. Od czwartku (15.04.) przyjmowani są już nowi pacjenci na oddział przyjęć i detoksykacji. Pomieszczenia zostały zdezynfekowane i placówka wraca do normalnego funkcjonowania.

Ognisko na terenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego jest stabilne, pojawiły się 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, jedna osoba trafiła do szpitala z uwagi na choroby współistniejące, dwóch pacjentów uznano za ozdrowieńców, w chwili obecnej w wydzielonym skrzydle budynku w izolacji jest 23 chorych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 maja 2021