Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sytuacja epidemiczna w szkołach w Rybniku – 16 października

Facebook Twitter

Bieżące informacje ze szkół i przedszkoli w kontekście kolejnych pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa.

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 – sanepid zlecił dla dzieci z 1 klasy, która miała chodzić do szkoły jednak nauczanie zdalne od 19 do 23 października (to w odniesieniu do wczorajszych informacji).

Przedszkole 32 – kwarantanna dla dzieci z kontaktu z nauczycielem, który miał wynik pozytywny, zajęcia zawieszone dla całego przedszkola do 22 października (zajęcia zdalne).

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 – 1 nauczyciel z wynikiem pozytywnym – 4 klasy (67 uczniów) na nauczaniu zdalnym do 23 października.

I LO – 1 nauczyciel – 6 klas w domu na nauczaniu zdalnym przez dwa tygodnie.

Szkoła Podstawowa nr 23 – 1 nauczyciel z wynikiem pozytywnym, ostatni raz był w szkole 14 października, to był dzień nauczyciela, więc mała liczba kontaktów, dyrektor szkoły czeka na decyzję sanepidu.

Zespół Szkół Budowlanych – 1 nauczyciel, 1 uczeń z wynikami pozytywnymi – ostatnio w szkole 8 października – dyrektor czeka na decyzję sanepidu.

Szkoła Podstawowa nr 20 – 1 pracownik obecny w szkole obecny 9 października, dyrektor szkoły czeka na decyzje sanepidu.

Od początku września ogniska wirusa pojawił się w 31 placówkach spośród 70 na terenie Rybnika.

W związku z możliwością wprowadzenia nauczania hybrydowego w szkołach średnich w Rybniku dyrektorzy szkół wprowadzają od przyszłego tygodnia różne rozwiązania, które mają służyć zminimalizowaniu kontaktów miedzy nauczycielami i uczniami. Dyrektorzy proponują np. wariant 1 klasy przez dwa tygodnie na nauczaniu zdalnym, klasy II przychodzą do szkoły, albo np. wersja: część klas drugich zdalne nauczania a druga część chodzi do szkoły i po dwóch tygodniach zmiana. Będzie sprawdzane jak te zmiany zdadzą egzamin w praktyce i jakie skutki przyniosą.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj