Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sytuacja na rzekach w regionie

Facebook Twitter

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiatach bielskim, pszczyńskim i bieruńsko-lędzińskim. W związku z opadami deszczu interweniowali już także strażacy w naszym regionie. Stany ostrzegawcze są przekroczone w Cieszynie czy Skoczowie.

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiatach bielskim, pszczyńskim i bieruńsko-lędzińskim wojewoda śląski ogłosił w niedzielę (31.05.), obowiązuje od godziny 16.30 w związku z trwającymi opadami deszczu, wzrostem stanów rzek Wisły i Iłownicy oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych.

Według raportu służb wojewody, najwięcej zdarzeń związanych z lokalnymi podtopieniami, bo 37, do tej pory odnotowano w Bielsku-Białej. Strażacy interweniują także w Pszczynie, Cieszynie i Żywcu.

Łącznie odnotowano 65 wyjazdów strażaków do usuwania skutków ostatnich opadów.

– informuje biuro prasowe wojewody śląskiego.

W niedzielę rano (31.05.) Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu ostrzegało przed gwałtownymi wzrostami stanów wody na obszarze górnej Odry, plus jej śląskie dopływy:

Występujące intensywne opady deszczu będą powodowały wzrosty stanów wody miejscami do strefy wody wysokiej. W zlewniach Olzy i rzek silnie zurbanizowanych wzrosty mogą być bardzo szybkie. Na Olzie niewykluczone przekroczenia stanów ostrzegawczych.

W niedzielę (31.05.) popołudniu, po godzinie 15.00, stan ostrzegawczy był przekroczony w Cieszynie, Skoczowie oraz Ustroniu.

W powiecie raciborskim utrzymuje się stan wód wysokich. W Chałupkach Odra po godzinie 16.00 sięgnęła 251 centymetrów, stan ostrzegawczy w tym miejscu to 300 cm. W Krzyżanowicach wodowskaz pokazuje poziom 285 centymetrów, przy 360 cm stanu ostrzegawczego. W punkcie pomiarowym Racibórz- Miedonia wodowskaz po godzinie 16.00 223 centymetry, to strefa stanów średnich.

Centrum Zarządzania Kryzysowego śląskiego wojewody monitoruje stany wód w regionie, podgląd do mapy TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021