Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sytuacja na rzekach w regionie

Facebook Twitter

Ponad metr nad stanem ostrzegawczym w Miedoni. Tak wygląda w niedzielę (28.06.) rano sytuacja na Odrze w powiecie raciborskich. W Chałupkach i Krzyżanowicach woda znacznie opadła. Jak jest w innych miejscach regionu?

Na Odrze w powiecie raciborskim woda jest w okolicach stanów ostrzegawczych ale od soboty (27.06.) opada, w Chałupkach poziom wody opadł o ponad 70 centymetrów, ponad metr w dół poszła woda na wodowskazie w Krzyżanowicach. Najwyżej Odra płynie w Miedoni, tam wodowskaz pokazywał w niedzielę (28.06.) o godzinie 9.00 113 cm ponad stan ostrzegawczy.

Wisła w powiecie cieszyńskim to stany wysokie, ale nie ma przekroczonych stanów ostrzegawczych. Wczoraj (27.06.) groźnie było w Zebrzydowicach, wójt wydał zarządzenie dotyczące wprowadzenia na terenie gminy stanu alarmu powodziowego, odwołano go tego samego dnia o 16.00.

To informacje z porannego raportu Centrum Zarządzania Kryzysowego śląskiego wojewody:
W sobotę (27.06.) słuchacze Radia 90 pisali do nas w sprawie Nacyny, która wylała w rejonie ulicy Radoszowskiej:

Na niedzielne popołudnie synoptycy wydali ostrzeżenie 1 stopnia dla regionu. Prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj