Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Sytuacja na Śląsku jest bardzo trudna” – mówił na dzisiejszej konferencji Adam Niedzielski

Facebook Twitter

Przypomnijmy, w naszym województwie ostatniej doby odnotowano ponad 6 tysięcy zakażeń. Łóżka w szpitalach zapełniają się, dlatego trwa relokacja pacjentów, która odbywa się drogą lądową karetkami, w gotowości są także śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i ewentualnie śmigłowce wojskowe.

fot.Fb/Ministerstwo Zdrowia

Pacjenci są przewożeni głównie do lecznic w województwach: opolskim i łódzkim, ci ze wschodniej części województwa śląskiego trafiają na razie głównie do szpitala w Radomsku, z zachodniej do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu

– mówił minister zdrowia, Adam Niedzielski.

A wojewoda Jarosław Wieczorek dodał, że cały czas powiększana jest baza łóżek covidowych i respiratorowych, po świętach może być ich na Śląsku nawet ponad 5 tysięcy. Mimo to część pacjentów jest przewożona do lecznic w ościennych województwach, do piątku będzie to kolejnych 150 osób.

Na razie nie będzie nowych obostrzeń w województwie śląskim, ale lepiej ma zostać zabezpieczona granica z Czechami. Minister Niedzielski zapowiedział jej uszczelnienie i wzmocnienie kontroli w okresie około świątecznym. Podczas dzisiejszej konferencji zaapelowano do mieszkańców województwa o przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj