Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Sytuacja po deszczach w powiecie cieszyńskim

Facebook Twitter

128 zdarzeń po deszczu w powiecie cieszyńskim. Jak informuje Michał Pokrzywa, rzecznik Powiatowej Straży Pożarnej w Cieszynie dziś (23.05.) o poranku wysoki poziom wody jest na wszystkich rzekach.

Rozmawiał Rober Krzyżaniak:

Mamy stan alarmowy, czy to jest Olza, czy to jest Wisła. W Cieszynie w Skoczowie w Wiśle ten stan alarmowy został przekroczony. Na chwilę obecną, działania strażaków głównie polegają na wypompowywaniu wody z zalanych posesji, z zalanych piwnic, z zalanych czasami parterowych budynków i głównie w udrożnieniu przepustów drogowych, które już po części są dosyć mocno zablokowane przez gałęzie, przez jakieś inne materiały, które zostały naniesione wraz z wodą.

Tak było np. w Simoradzu na ulicy Kwiatowej, było tam około pół metra wody, w Skoczowie na ważnej trasie – DK 81- też strażacy zostali wezwani tego poranka, bo przed światłami w kierunku Ustronia trzeba było wypompować wodę z tworzącego się tam zalewiska.

Jak powiedział Krzysztof Pawlik, rzecznik policji w powiecie cieszyńskim nie ma informacji, że jakiś odcinek dróg jest nieprzejezdny, sytuacja jest trudna, ale trasy są przejezdne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2020