Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sytuacja po ulewach. Wiele Waszych komentarzy

Facebook Twitter

Zalane odcinki dróg, w wielu rejonach musiała interweniować straż pożarna udrażniając przepusty, ale i pompując nadmiar wody. Po intensywnych opadach deszczu wzrosły stany wód w rzekach. Jak sytuacja wygląda na tych najważniejszych w regionie?

Stany ostrzegawcze są przekroczone w trzech punktach pomiarowych na Odrze. W Chałupkach zmierzono 323 centymetry a stan alarmowy w tym miejscu to 4 metry, woda już się tam intensywnie nie podnosi. Niespełna metra brakuje do przekroczenia stanu alarmowego w Krzyżanowicach, wynosi on 5 metrów a poziom wody to 416 centymetrów. W Raciborzu-Miedonii poziom wody nadal rośnie, stan ostrzegawczy przekroczony jest tam o 59 centymetrów, do alarmowego brakuje blisko półtora metra.

Stan ostrzegawczy o 5 centymetrów jest także przekroczony na Białej Wisełce w Wiśle.

A rzeka Wisła na punktach pomiarowych w Wiśle, Ustroniu i Skoczowie zbliża się do stanu ostrzegawczego. Podobnie Olza w Cieszynie i Brennica w Górkach Wielkich.

Wiele komentarzy wywołał wczorajszy post o podtopionej drodze w Rybniku. Macie swoje zdjęcia? Dodajcie je na naszym profilu na FB

☔☂🚗Kierowcy muszą dzisiaj nastąpić uważać na padający deszcz. Woda w wielu miejscach, wiele wiele utrudnień. Maria … </ p> Opublikowany przez Czwartek, 5 sierpnia 2021 </ blockquote> </ div>

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj