Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sytuacja powodziowa w powiecie cieszyńskim. Mamy najnowsze wieści od strażaków w Cieszynie [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Sytuacja powodziowa w powiecie cieszyńskim wciąż jest trudna, ale na szczęście powoli stabilizuje się sytuacja na rzekach.

Sytuacja powodziowa w powiecie cieszyńskim.
ViFi.pl Śląsk Cieszyński 112/ FB PSP Cieszyn

Jak wygląda sytuacja powodziowa w powiecie cieszyńskim?

Trwa usuwanie skutków ulewnego deszczu w powiecie cieszyńskim. W niektórych miejscach w krótkim czasie spadło ponad metr wody. Skutek oberwania chmury to 175 zalanych budynków, 19 zalanych dróg i 7 zatkanych przepustów. To najnowsze informacje od strażaków. Są także zalane pola. Główne działania związane z silnymi opadami deszczu są prowadzone na terenie gminy Skoczów, Ustroń i Goleszów. Wszystkie zdarzenia obsługiwane na bieżąco. Sztab działający w jednostce w Ustroniu, odwiedził Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach st. bryg. Damian Legierski.

Wcześniej pisaliśmy:

Po nocnych ulewach nadal trudna sytuacja jest w powiecie cieszyńskim. Strażacy interweniowali już ponad 220 razy i wciąż wyjeżdżają do kolejnych zgłoszeń. Głównie wypompowują wodę z zalanych piwnic, posesji, czy ulic. Gdzie interwencji jest najwięcej? Mówi starosta cieszyński, Janina Żagan:

Janina Żagan: Nadal główne działania prowadzone są na terenie gmin: Skoczów, Ustroń, Goleszów, we wszystkich gminach prowadzone są wprawdzie działania, ale to tam skupia się głównie praca naszych strażaków. Najgorsza sytuacja – Skoczów, sołectwo Pogórze – tam jest zalana ulica Bielska, ulica Zamek, brak przejazdu pod drogą dwupasmową, a w szkole podstawowej w Pogórzu odwołano zajęcia w dniu dzisiejszym . Zamknięte drogi na terenie powiatu cieszyńskiego to: Ustroń, ulica Tartaczna, ulica Zachodnia w Herbutowicach, ulica Skowronków w Puńcowie oraz nieprzejezdny jest mostek przy ulicy Cieszyńskiej – Puńców, droga na Cieszyn.

Na ten moment sytuacja powodziowa w gminie Skoczów najgorzej wygląda w rejonie ulicy Bielskiej (od siedziby firmy Gomola po ul. Skrajną), dlatego wszystkie siły ratownicze zostały skierowane do obniżenia poziomu wody w tym rejonie.
Burmistrz Skoczowa Rajmund Dedio, a także zastępca burmistrza Piotr Hanzel na bieżąco monitorują sytuację w terenie. Pojawili się m.in. przy śluzie na Bajerce. Na ten moment sytuacja – w tym miejscu – jest opanowana.

Fot. Gmina Skoczów FB

Fot. Gmina Skoczów FB

Dodajmy, że stabilizuje się sytuacja na rzekach. W górnych biegach Olzy czy Wisły woda opada. Choć synoptycy ostrzegają przed burzami, opady deszczu powinny stopniowo w ciągu dnia ustawać. Przypomnijmy, że w powiecie cieszyńskim nadal obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024