Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Sytuacja w KWK Pniówek się uspokaja

Od wczoraj (20.05.) nie odnotowano wzrostu zachorowań na koronawirusa wśród pracowników kopalni Pniówek w Pawłowicach. To było do tej pory największe ognisko zakażeń w zakładach wydobywczych w naszym regionie.

Szacowany czas czytania: 00:22

Liczba osób z dodatnim wynikiem to 1170. Jastrzębska Spółka Węglowa informuje też o kolejnej osobie pozytywnej z Ruchu Zofiówka – to jeden przypadek w całej spółce wykryty od wczoraj (20.05.). Do tego jest 6-ciu zakażonych w kopalni Jastrzębie-Bzie, 2 osoby w kopalni Budryk i 3 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 351 osób. W sumie wszystkich przypadków potwierdzonych do tej pory w kopalniach JSW jest 1199.

Czytaj więcej o sytuacji w kopalniach: TUTAJ.

REKLAMA