Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szachy goszczą na Stadionie Śląskim. Przed nami III Zjazd Tauron Ligi Szachowej

Facebook Twitter

Szachy będą dominować w ten weekend. Na Stadionie Śląskim odbędzie się trzeci już zjazd Tauron Ligi Szachowej. Rywalizować będą seniorzy zrzeszeni w klubach ekstraligi i pierwszej ligi.

szachy

Szachy na Stadionie Śląskim

Najlepsze zespoły walczą, przypomnijmy, o drużynowe Mistrzostwo Śląska. Mówi prezes Śląskiego Związku Szachowego, Andrzej Matusiak:

Andrzej Matusiak:  25 i 26 lutego odbędzie się drugi zjazd Tauron Drużynowe Mistrzostwa Śląska Seniorów. Na Stadionie Śląskim zostanie rozegrana czwarta, piąta i szósta runda. Obecnie po trzech rundach prowadzi AZS Gliwice przed UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój i MKSZ Rybnik. W sumie będzie 9 rund. Drużyny w ekstralidze grają każda z każdą, natomiast w pierwszej lidze jest system szwajcarski. Drużyny, które mają tę samą ilość punktów, grają ze sobą.

szachy

Andrzej Matusiak prezes Śląskiego Związku Szachowego

Na szachownicach rywalizować będzie blisko 200 zawodniczek i zawodników reprezentujących 10 drużyn ekstraligi i 15 pierwszoligowych. Każda drużyna składa się z 6 zawodników, wśród nich musi być co najmniej jednak kobieta. Jak prezes Matusiak ocenia poziom rywalizacji?

Andrzej Matusiak: Poziom jest dość wysoki, o czym świadczy fakt, że faktycznie tutaj zjeżdżają się zawodnicy posiadający normę mistrzów, międzynarodowych arcymistrzów. Dodatkowo wyjątkowe jest to, że to jest Stadion Śląski prestiżowe miejsce. Stadion Śląski to nie tylko piłka nożna, lekkoatletyka, żużel, ale również i szachy zagościły tutaj, już można powiedzieć, na stałe od trzech lat.

Dodajmy, że najstarsza liga szachowa, właśnie na Śląsku jest rozgrywana od 1924 roku. Najbardziej utytułowany w historii jest Kolejarz Katowice. A w weekend możecie przyjść na Stadion Ślaski i obserwować na żywo rywalizację, będzie też transmisja on-line, a wyniki na żywo będzie można śledzić na stronie Śląskiego Związku Szachowego. Dodajmy, że ostatni, trzeci zjazd i finałową rywalizację zaplanowano w marcu, wtedy poznamy drużynowego Mistrza Śląska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2023