Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Szachy łączą pokolenia”. W Ustroniu szykuje się wielka impreza szachowa

Facebook Twitter

Zbliża się największa impreza szachowa w regionie, przed nami festiwal "Szachy łączą pokolenia" w Ustroniu. Wśród wielu atrakcji m. in. mistrzostwa śląska juniorów, ogólnopolskie turnieje branżowe, turniej Mokate 2022. Do tego piknik militarny, dyskoteka z Radiem 90, a na zakończenie w amfiteatrze koncert zespołu Golden Hits of Queen z orkiestrą symfoniczną. Gościem specjalnym będzie Viswanathan Anand, arcymistrz szachowy z Indii.

W dniach 12-21.08. do Ustronia zjadą najlepsi szachiści w Polsce. To idealna okazja, aby międzypokoleniowo rozegrać ciekawe partie szachowe. W grupie Masters zagra jeden z najmocniejszych ukraińskich arcymistrzów Alexander Areshchenko, który w polskiej ekstralidze reprezentuje Wasko Hetman GKS Katowice. Alexander od 2002 roku posiada najwyższy szachowy tytuł, jest wielokrotnym reprezentantem Ukrainy na prestiżowych zawodach, a także medalistą Mistrzostw Ukrainy. Jego najwyższy ranking FIDE to 2720. Obecny ranking w szachach klasycznych: 2671.

Gościem specjalnym będzie Viswanathan Anand. To indyjski szachista, mistrz świata FIDE w latach 2000–2002 oraz mistrz świata w latach 2007–2013.  Przez wielu graczy uznawany jest za najlepszego szachistę na świecie pomiędzy panowaniem Garriego Kaspraowa i Magnusa Carslena.

Ponadto odbędą się turnieje. Wśród nich mistrzostwa śląska juniorów w szachach szybkich, drużynowe mistrzostwa juniorów, turniej Mokate 2022, ogólnopolskie mistrzostwa branżowe: energetyków, górników i nauczycieli, turnieje dziecięce oraz w kategorii open.

Tegoroczne otwarcie Festiwalu Szachowego w Ustroni uświetni występ zespołu Tekla Klebetnica, a na zakończenie festiwalu będzie można zobaczyć niezwykły projekt łączący nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu solisty, chóru oraz orkiestry symfonicznej.

Po sukcesach na scenach w całej Europie nadszedł czas na Polskę – fani zespołu Queen nie będą zawiedzeni! Potęga wokalu połączona z mocą orkiestry, na to czekaliście

-czytamy na stronie organizatora, gdzie można znaleźć wszystkie szczegóły na temat festiwalu: https://chessustron.pl/

Uczestnicy będą mieli także okazję wzięcia udziału w pikniku militarnym, a wieczorową porą pobawienia się przy muzyce z lat 70., 80., 90., na dyskotece z Radiem 90.

Wiadomości na temat festiwalu można na bieżąco śledzić także na stronie Śląskiego Związku Szachowego oraz w mediach społecznościowych:

 

Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Patronat radiowy nad wydarzeniem objęło Radio 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024