Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szajka rabusiów włamywała się do altanek w Jastrzębiu-Zdroju. To obywatele Czech [FOTO]

Facebook Twitter

Złodzieje to dwóch mężczyzn i kobieta, pochodząca ze Słowacji. Cała trójka przejeżdżała do naszego regionu z okolic Karwiny. Wpadli, kiedy jeden z pokrzywdzonych zawiadomił dyżurnego komendy policji o włamaniu do altanki na terenie Rodzinnego Ogródka Działkowego Zacisze przy ulicy Korfantego.

fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Relacjonuje Arkadiusz Kwapiński, zastępca prokuratora rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju:

Arkadiusz Kwapiński: Policjanci pojawili się i ujęli trzech sprawców – dwóch mężczyzn i kobietę zamieszkałych w Republice Czeskiej, narodowości czeskiej. Wcześniej na tych samych ogródkach działkowych doszło również do kradzieży. Przedstawiono im dotychczas cztery zarzuty, trzy zarzuty kradzieży z włamaniem do altanki, jeden zarzut usiłowania włamania. Kradli głównie elektronarzędzia i sprzęt audio. (…)

Podejrzani o kradzieże to dwaj mężczyźni w wieku 30 i 27 lat oraz kobieta w wieku 28 lat. 27-latek pracuje w Czechach jako ochroniarz. Cała trójka trafiła do tymczasowego aresztu:

Arkadiusz Kwapiński: W stosunku do jednego zastosował bezwzględny areszt na 3 miesiące, natomiast co do kobiety i drugiego z mężczyzn, tzw. areszt kaucyjny, warunkowy. Po wpłaceniu kaucji – kobieta 8 tysięcy złotych, a ten drugi sprawca – 10 tysięcy złotych, będą mogli odpowiadać z wolnej stopy. Te osoby nie mają w Polsce stałego miejsca zamieszkania. Gdyby się oddaliły z kraju, gdyby zostały wypuszczone, bardzo utrudnione byłyby z nimi czynności, właściwie niemożliwe. (…)

Trójce włamywaczy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz zdjęcia (fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl):

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj