StartWiadomości

Szaleńcza jazda poszukiwanego 22-latka w powiecie wodzisławskim

Około godz. 23.30 policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach zauważyli na ulicy Raciborskiej w Rogowie samochód marki alfa romeo, którym, według posiadanych informacji, mógł się poruszać poszukiwany mężczyzna. Mundurowi chcieli go zatrzymać do kontroli, ale ten gwałtownie przyspieszył.

W czasie ucieczki kilkukrotnie naruszał przepisy ruchu drogowego. Na rondzie w Czyżowicach skręcił w ulicę Gorzycką, a następnie w Piaskową. Na skrzyżowaniu z ulicą Rybnicką ustawiono blokadę, lecz widząc ją 22-latek skręcił do posesji, gdzie zatrzymał się, uderzając w bramę wjazdową. Wysiał z samochodu i przeskakując przez bramę, już pieszo uciekał w stronę Turzy Śląskiej.

Po kilkuset metrach mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Po sprawdzeniu go w policyjnych bazach danych okazało się, że ma do odbycia karę więzienia. Dodatkowo w organizmie pirata drogowego było blisko 1,5 promila alkoholu. Okazało się także, że prowadził samochód pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Kierowca nie posiadał ubezpieczenia pojazdu i miał nieaktualne badania techniczne.

22-latek trafił już za kraty. Jego odsiadka może się wydłużyć, gdyż za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Zostaw komentarz