Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Szanowni Państwo, tu Policja!

Facebook Twitter

Policjanci w regionie apelują do mieszkańców o pozostanie w domach. Już od dwóch dni mundurowi z radiowozów przekazują komunikat o konieczności zachowania bezpieczeństwa i ograniczenia kontaktu z innymi osobami.

Ponadto stróże prawa sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do ograniczenia swobodnego poruszania się, gromadzenia i korzystania z komunikacji miejskiej. Przypomnijmy: do 11 kwietnia  włącznie w naszym kraju nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Policjanci jeżdżąc po regionie przypominają o obowiązujących nowych zasadach bezpieczeństwa. Z radiowozów przekazywany jest komunikat o konieczności zachowania bezpieczeństwa, pozostania w domach i ograniczenia kontaktów z innymi osobami.

Treść komunikatu do mieszkańców :

Szanowni Państwo, tu Policja.

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy – zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.

Co nam grozi za nieprzestrzeganie obowiązujących obostrzeń?

Osoby, które nie zastosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. O takich przypadkach informujemy służby sanitarne, które mogą nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. zł. Wobec takich nieodpowiedzialnych osób policjanci prowadzą także czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie to nawet 500 zł.

Z kolei jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk. Za to przestępstwo grozi kara roku pozbawienia wolności.

W przypadku właścicieli firm i lokali usługowych, gastronomicznych i handlowych, którzy nie stosują się do ograniczeń nałożonych na nich Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia w RP stanu zagrożenia epidemicznego, mogą ponieść odpowiedzialność z art. 165 kk. lub 54 kw. Za powyższe przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, z kolei za wykroczenie – do 500 zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj