Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szansa na dofinansowanie do wymiany pieca. Do końca sierpnia dodatkowy nabór do programu Stop Smog

Facebook Twitter

Do tej pory w Rybniku podpisano zaledwie 30 umów do rządowego programu Stop Smog. Dofinansowanie może uzyskać 100 osób. Ogłoszono zatem dodatkowy nabór. Program adresowany jest do najuboższych osób, które chcą wymienić ogrzewanie w domu.

Anna Kolenda

Niestety w pierwszej edycji programu większość osób nie spełniania kryteriów:

Anna Kolenda: Program jest przede wszystkim adresowany do osób najmniej zamożnych, stąd też zainteresowanie było dosyć spore tym projektem Niestety, okazało się, że wiele osób tych kryteriów nie spełnia. Było ponad 100 wniosków złożonych, na ten moment mamy 30 kilka umów podpisanych. Więc jeszcze jest spora możliwość realizacji. Te kryteria tego programu naprawdę są dosyć mocno wyśrubowane, jeżeli chodzi o to, aby je spełnić.

Nowe kryteria mogą pomóc osobom których wnioski zostały odrzucone

– dodaje Anna Kolenda z Wydziału Marketingu i Mediów:

Anna Kolenda: W pierwszej edycji brany był pod uwagę dochód 3-miesieczmy, a teraz weryfikowany jest dochód z całego roku. Pewnie w niektórych przypadkach korzystniejsze będzie rozliczenie w perspektywie 3-miesiecznej, a dl niektórych korzystniejsze może się okazać rozliczenie roczne. Zmieniło się też zasady, jeżeli chodzi o tzw. kryterium majątkowe.

Wnioski można składać do końca sierpnia, osobiście w kancelarii Urzędu Miasta Rybnika, w całodobowym wrzutomacie przy wejściu do magistratu oraz za pośrednictwem poczty. Szczegółowych informacji udziela punkt Obsługi Klienta Programu Stop Smog na rybnickim kampusie.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj