Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szansa na turnusy nad morzem dla dzieci z Wodzisławia i Rybnika

Facebook Twitter

Szansa na turnusy nad morzem dla dzieci z miast najbardziej narażonych na smog, w naszym regionie to Rybnik i Wodzisław, z województwa śląskiego jeszcze Pszczyna i Zabrze. Turnusy zorganizowane zostaną w okresie jesienno-zimowym.

Fot. pexels pixabay.com

To akcja jednej z ogólnopolskich fundacji, która w Kołobrzegu przygotowuje serię turnusów rehabilitacyjnych z zakresu pulmonologii dziecięcej dla dzieci z przewlekłymi chorobami dolnych i górnych dróg oddechowych oraz dla dzieci z mukowiscydozą. Turnusy ruszają 1 października, w każdy będzie mogło wziąć udział 20 dzieci wraz z opiekunami.

Fundacja „Polsat” wspólnie z jednym z ośrodków wczasowo-rehabilitacyjnych w Kołobrzegu jeszcze w tym roku zorganizuje serię turnusów rehabilitacyjnych z zakresu pulmonologii dziecięcej dla dzieci z przewlekłymi chorobami dolnych i górnych dróg oddechowych oraz dla dzieci z mukowiscydozą z miast najbardziej narażonych na smog. Wśród beneficjentów programu wymienia się m.in. małych mieszkańców Wodzisławia Śl.

Liczba małych pacjentów z chorobami układu oddechowego stale rośnie. A to w konsekwencji może powodować niepełnosprawności. Nie możemy stać obojętnie wobec tej sytuacji, która wynika m.in. z powracających corocznie problemów ze smogiem w wielu miastach Polski. Szybka reakcja i wczesne leczenie może zatrzymać lub ograniczyć negatywne skutki chorób dróg oddechowych, temu ma służyć specjalistyczna rehabilitacja oddechowa w Kołobrzegu

– mówi prof. Paweł Januszewicz, konsultant medyczny Fundacji Polsat.

fot.pixabay.com

W jednym turnusie rehabilitacji oddechowej weźmie udział 20 dzieci, każdy z jednym opiekunem. Podczas takiego turnusu udział może wziąć jedno dziecko chore na mukowiscydozę również z jednym opiekunem. Turnusy są finansowane przez Fundację Polsat oraz Partnerów.

Jest nam niezmiernie miło, że Centrum Zdrowia i Relaksu Verano może uczestniczyć w tym przedsięwzięciu Fundacji Polsat. Na jego potrzeby jest przeprowadzany kapitalny remont jednego z pięter ośrodka. Będzie ono przeznaczone tylko i wyłącznie dla dzieci biorących udział w turnusach z rehabilitacją oddechową. Zostanie wyposażone w profesjonalny i atestowany sprzęt pozwalający na wszechstronną rehabilitację pulmonologiczną. Znajdą się tam także sala do ćwiczeń indywidualnych i grupowych oraz gabinet zabiegowy. W pokojach będzie natomiast można przeprowadzać indywidualną terapię oddechową

– mówi Anna Rychter, Prezes Zarządu, Centrum Zdrowia i Relaksu Verano w Kołobrzegu.

Link do informacji jak się zapisać: TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj