Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Szczepię się, bo chcę wyjechać za granicę”. Specjalny gabinet objeżdżał dziś szkoły w Radlinie

Facebook Twitter

To jest czwartek (16.09.) ze szczepieniami przeciwko Covid- 19 w szkołach Radlinie. Specjalny gabinet na kółkach od rana objeżdża placówki, w których zebrała się grupa uczniów powyżej 12. roku życia, chętnych do zaszczepienia.

Małgorzata Kmieciak obserwowała akcję przy Branżowej Szkole I stopnia w Radlinie, gdzie do szczepień zgłosiło się 13 osób z ponad 200 uczniów:

Jarosław Rudol, dyrektor Branżowej Szkoły I stopnia w Radlinie ubolewa nad niską frekwencją, ale chwali samą akcję szczepień w mobilnym puncie, który dziś (16.09.) dojechał do szkoły.

To zniechęcenie do szczepień widać w cały kraju

– mówi Radiu 90:

Jarosław Rudol: Trzeba dużo wysiłku, informacji, starań, działań, żeby tą mentalność zmienić.

Radio 90: Rozmawiacie z młodymi ludźmi, że powinni się szczepić?

Jarosław Rudol: Tak, to na pewno są z tego tytułu korzyści. Osoby zaszczepione nie powinny odczuwać takich samych ograniczeń, jak osoby niezaszczepione. (…)

Jarosław Rudol, dyrektor Szkoły Branżowej I stopnia w Radlinie

Jak wyglądają szczepienia uczniów? Ratownik medyczny, który szczepił dziś (16.09.) młodzież w szkołach w Radlinie:

Mateusz Kaczmarek: Szczepimy takiego ucznia i on przez kilkanaście minut zostaje pod naszą opieką, gdzieś w pobliżu. Potem jest pod opieką nauczycieli, oni wiedzą jak się zachować. Większość młodych ludzi fajnie to przechodzi i nie mają powikłań dalszych.

Mateusz Kaczmarek, ratownik medyczny

Mateusz Kaczmarek przyznaje, że frekwencja nie jest zadowalająca: Kto się miał zaszczepić, ten się już zaszczepił, teraz lepsze efekty dają punkty szczepień, które organizowane są przy okazji festynów i imprez sportowych:

Mateusz Kaczmarek: Specjalnie nam się jest ciężko zmobilizować. (…) Akcje mają większą popularność, chociaż to jest od kilku do kilkunastu osób na takich festynach.

Mobilny punkt szczepień pojawił się we wszystkich szkołach w Radlinie, w których byli chętni: np. w SP numer 4 była jedna osoba, w szkole sportowej- 12 uczniów.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj