Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Szczepię się, bo nie jestem egoistą”. Apel władz Lubomi do mieszkańców

Facebook Twitter

"Zaszczepiłem się bo ufam lekarzom i uważam że szczepionka jest bezpieczna. Zaszczepiłem się, bo nie jestem egoistą" - w tych słowach wójt Lubomi Czesław Burek, apeluje do mieszkańców by nie bali się szczepić.

fot. facebook.com

Kilka dni temu wraz ze swoim zastępcą, Bogdanem Burkiem poddał się szczepieniom przeciwko koronawirusowi:

Czesław Burek: Chciałem jako wójt gminy pokazać, że się szczepię, żeby inni brali ze mnie przykład. Ja nie jestem lekarzem, (…) słucham lekarzy, czytam o covidzie, patrzę na skutki, jakie on wywołuje. 99% lekarzy na świecie uważa, że szczepionka jest bezpieczna. Zdarzają się przypadki uczuleniowe, jak przy każdej innej szczepionce. (…) Natomiast ta szczepionka ratuje życie, ale też społeczność i świat. Musimy myśleć o sobie, o swoich bliskich, żeby przetrwać jako społeczność. Dlatego ja i mój zastępca dajemy przykład, żeby ludzie się szczepili.

Tymczasem wiele osób nie chce się szczepić. Do 20 maja w całym kraju podano łącznie 16 mln 812 tysięcy szczepień, a liczba osób w pełni zaszczepionych wynosi blisko 5 milionów. Zaledwie 55% spośród niezaszczepionych Polaków deklaruje chęć skorzystania ze szczepionki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj