Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szczepienia w aptekach: 50 punktów w województwie śląskim. Gdzie w naszym regionie?

Facebook Twitter

"Do Narodowego Programu Szczepień dołączyło już ponad 50 aptek z naszego województwa"- informuje Urząd Wojewódzki w Katowicach. Na liście są apteki w Rybniku, w Raciborzu, w Knurowie, Żorach i Czerwionce.

Jest to dla mieszkańców kolejna możliwość przyjęcia szczepienia przeciw Covid-19 podczas załatwiania zwykłych codziennych spraw. Wychodzimy ze szczepieniami do mieszkańców, uruchamiając kolejne dogodne możliwości przyjęcia szczepionki. Jesteśmy na niemal wszystkich imprezach weekendowych w gminach z naszymi mobilnymi punktami szczepień i do tej pory podczas takich akcji zaszczepiliśmy jednodawkową Johnson & Johnson blisko 8 tys. osób. Stoimy przy targowiskach miejskich, na rynkach, przy kąpieliskach miejskich czy nawet na plaży – wszędzie tam, gdzie samorządy zaproponują i widzą potrzebę, abyśmy byli

– podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Wykaz wszystkich punktów aptecznych realizujących szczepienia znaleźć można na specjalnej mapie punktów szczepień: TUTAJ

Jak zaszczepić się w aptece?

Podobnie jak w przypadku innych punktów, do przyjęcia szczepionki w aptece niezbędne jest e-skierowanie. Zarejestrować się można bezpośrednio w punkcie aptecznym, poprzez Internetowe Konto Pacjenta lub dzwoniąc na infolinię 989. Co istotne, proces szczepień w aptekach jest bezpieczny, a kwalifikacja oraz samo szczepienie wykonywane są przez przeszkolonych farmaceutów.

Do Narodowego Programu Szczepień mogą dołączać kolejne apteki

Zachęcamy apteki ogólnodostępne z województwa śląskiego, które jeszcze nie wykonują szczepień, do dołączenia do Narodowego Programu Szczepień. Nabór nadal jest otwarty – wystarczy złożyć drogą elektroniczną odpowiedni wniosek do Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

– piszą urzędnicy wojewody.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj