Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szczepienia w Cieszynie najpewniej od 4 maja. Jak można się zarejestrować?

Facebook Twitter

Przypomnijmy, miasto utworzyło punkt na terenie hali widowiskowo-sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków. Będzie on czynny od poniedziałku do piątku między 15.00 a 20.00. Szczepienia będą się odbywać na dwóch stanowiskach. Jest możliwość zaszczepienia nawet 200 osób dziennie.

W pracę w Punkcie Szczepień Powszechnych w Cieszynie zaangażowane mają być Wojska Obrony Terytorialnej. Ich zadaniem będzie przede wszystkim koordynowanie wpuszczania na halę osób zgodnie z rejestracją na konkretnie umówioną godzinę. By nie tworzyć niepotrzebnych kolejek, wystarczy zjawić się maksymalnie kwadrans przed umówioną godziną. Parking przed halą będzie darmowy dla osób zarejestrowanych.

Zarejestrować się na szczepienie można za pośrednictwem:

1. Całodobowej i bezpłatnej infolinii – 989 Można zapisać się samodzielnie lub może to zrobić ktoś bliski. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli się go poda, otrzyma się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Podczas rejestracji wybiera się dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli podało się numer telefonu – otrzyma się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Rejestracji elektronicznej poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl System zaproponuje Państwu pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Państwa adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Państwu pasował, albo będą Państwo chcieli zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystają Państwo z dostępnej wyszukiwarki i wskażą dogodną datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymają Państwo powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. By skorzystać z tego sposobu rejestracji, trzeba posiadać Profil Zaufany.

3. Rejestracji poprzez SMS By zapisać się na szczepienie, należy wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączą się Państwo z systemem, który najpierw poprosi o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Państwa dogodny, będzie można wybrać inną datę. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymają Państwo SMS przypominający o terminie i miejscu wizyty.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj