Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szczepienia w Żorach: Co, gdzie i jak? Ruszyła rejestracja osobista

Facebook Twitter

Nawet tysiąc osób dziennie będzie mogło być zaszczepionych w Punkcie Szczepień Powszechnych w Żorach. Ten został uruchomiony w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1, czyli popularnej „Miarki". Wszystko zależy jednak od dostaw preparatu, ilości dawek przekazanych do miasta.

fot.UM Żory

Póki co punkt jest czynny w te dni, kiedy są szczepionki. Ale od poniedziałku do piątku będzie można na miejscu zapisać się na szczepienie. Od dziś (20.04.) rusza tam punkt osobistej rejestracji chętnych na szczepienia przeciwko Covid-19.

Daniel Wawrzyczek: Będzie siedziała od godziny 8.00 do 15.00 pracownica z Miejskich Zakładów Opieki Zdrowotnej, bo część osób, zwłaszcza tych starszych, chcą po staremu pójść i się zarejestrować, a nie wysyłać maila. Te osoby chcą osobiście pójść, w związku z tym dla nich na tej hali zaraz przy wejściu będzie stanowisko. Natchnęło nas to dlatego, że chcieliśmy tam drobne prace wykonać i w tym czasie, a byliśmy tam około 15 minut, przyszło zapisać się 8 osób, a nie ma ogłoszenia, że można się zapisać ale one i tak przyszły, więc zostały zapisane na szczepienie i będzie taka możliwość dla każdego chętnego

-tłumaczy zastępca prezydenta Żor.

fot.pixabay.com

Oprócz osobistej rejestracji, rejestrować można się drogą elektroniczną. Mieszkańcy Żor mogą robić to wysyłając maila bezpośrednio:

Daniel Wawrzyczek: Różne osoby mówiły mi, że są seniorzy którzy chcieli się zaszczepić, a do tej pory jakoś tego nie potrafili zrobić, nie potrafili się zarejestrować. W związku z tym daliśmy takie ogłoszenie, że każda osoba, która jest mieszkańcem Żor powyżej 60 roku życia niech napisze maila: imię, nazwisko, pesel, numer telefonu i wyśle go na adres:

szczepienia@mzoz.zory.pl

Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w ciągu jednego dnia wyznaczą mu termin do wykonania szczepienia na tej hali w Żorach. To przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, bo przychodzi po 150 maili dziennie.

fot.pixabay.com

Wawrzyczek podkreśla, że szczepienia w hali „Miarki” przebiegają bardzo sprawnie:

Daniel Wawrzyczek: Ten punkt jest tak zorganizowany, że jeśli pacjencji przyjdą na umówioną godzinę, to nie czekają dłużej niż kilka minut aby otrzymać szczepionkę. Niestety po mimo, że dostają bardzo konkretnego SMSa z godziną szczepienia, to niektórzy przychodzą 2 godziny wcześniej, oni mówią, że się boją, że zabraknie szczepionki, że ich pominą, ale to jest niemożliwe, bo jak ktoś już dostał tego SMSa, to nie ma możliwości żeby nie dostał tej szczepionki. Jest to tak zorganizowane,  że czeka się tam bardzo krótko, w środku są 4 stanowiska szczepień, przy każdym stanowisku jest lekarz który przeprowadza badanie, a następnie po tym badaniu otrzymuje się szczepionkę.

W ubiegłym tygodniu szczepienia odbywały się tam przez dwa dni: jednego dnia zaszczepionych zostało 550 osób, drugiego ponad 200. To zależy od dostaw preparatu, dlatego punkt też pracuje wtedy, kiedy są umówione szczepienia. Oprócz tego miejsca szczepić można się też w wybranych przychodniach na terenie miasta, w sumie do Narodowego Programu Szczepień zgłoszonych jest osiem NZOZ-ów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021