Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szczęśliwe czworonogi w Czerwionce-Leszczynach. Zebrano dla nich karmę i akcesoria

Facebook Twitter

Zadowoleni są też wolontariusze, którzy zorganizowali akcję. Właśnie podsumowano "Walentynkowe serce dla zwierzaków". Inicjatorami akcji byli Sabina Laskowska oraz Ireneusz Piontek, działających na rzecz bezdomnych stworzeń.

fot. czerwionka-leszczyny.pl

Zbiórka na rzecz czworonogów została przeprowadzona w Urzędzie Gminy i Miasta oraz w siedzibie Zarządu Dróg już po raz trzeci i podobnie, jak w latach poprzednich, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy przynieśli ogromne ilości karmy dla psów i kotów, smycze, obroże, koce, a nawet zabawki dla zwierzaków. Aby uwrażliwiać najmłodszych mieszkańców na los bezdomnych zwierząt, przygotowano niespodziankę dla każdego dziecka, które przyniosło upominek. Był nią dyplom z podziękowaniami.

Akcja „Walentynkowe serce dla zwierzaków” to jedno z wielu działań podejmowanych przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny na rzecz pomocy zwierzętom. Jak podkreślają wolontariusze, działania te, podobnie jak edukacja są cały czas niezwykle potrzebne. Wciąż ogromnym problemem jest znęcanie się nad zwierzętami, głodzenie ich, niechęć do udzielania im pomocy w chorobie, skazywanie na śmierć w męczarniach. Dotyczy to nie tylko zwierząt domowych, ale także gospodarskich.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021